*Harika Eğitim Projeleri *Medeniyetimiz Yandex.Metrica *Sufiler *Etik Kulübü *OGYE *Ziyaretçi Defterine Yaz *Ziyaretçi Defterini Oku

    freefind Search engine technologyİSTANBUL / ATAŞEHİR - ŞEHİT AKIN SERTÇELİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
 

ASKIDA GÖREV PROJESİ

Projemizin amacı her şeyden önce öğrencilerimizin yaşayarak öğrenme sürecine katkıda bulunmaktır. Öğrencilerimizin okula aidiyet duygularını geliştirebilmek, onları sorumluluk alabilen ve aldığı sorumlulukları en güzel şekilde yerine getirebilen, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve diğerkâmlığı bilen bireyler olarak yetiştirebilmektir.

Gönüllülük esasına göre yürüttüğümüz Askıda Görev Projesi, gönüllü olan öğrencimizin askıda bulunan ama içlerinde hangi görevin yazılı olduğunu bilmediği renkli zarflardan birini seçmesiyle başlamaktadır.  Seçtiği zarfı açan gönüllü öğrenci, zarfından çıkan görevi, proje öğretmeninin yönlendirmesiyle (yer, zaman, yapacakları vs.) hedeflenen imam hatip gençliğine yaraşır şekilde,  görev bilinci ve aşkıyla yerine getirmeye çalışacaktır.  

Peki bu renkli zarfların içinde hangi görevler bulunmaktadır? Okulumuzun yemekhanesinde yemek dağıtımına yardımcı olmak, cemaatle kılınan namazlarda ayakkabıları düzenlemek, namazdan sonra okul mescidini düzenlemek, kütüphaneyi ve sınıf kitaplıklarını düzenlemek, kornişlerden çıkan perdeleri takmak, okul genelindeki panolarda vakti geçmiş çalışmaları kaldırmak, okul genelindeki çeşitli birimlerde bulunan çiçekleri sulamak, geri dönüşüm kutularını boşaltmak, danışmada durup gelen velilerimizi bilgilendirmek gibi her öğrencinin rahatlıkla yerine getirebileceği görevlerden oluşmaktadır.

Projemiz her gün bir gönüllü öğrencinin göreve talip olmasıyla dönem sonuna kadar,  yine  gönüllü öğrencilerimizin katkılarıyla devam edecektir.

Askıda Görev Projesini okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayşe YILMAZ yürütmektedir.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin