öğretmenin internet sitesi

öğretmenin internet sitesi

ÖĞRETMENİN WEB SAYFASI MI?


İnternetin günden güne yaygınlaştığını göz önünde bulunduran bir öğretmen, öğrencilerini bu alanda da Türk Milli Eğitimi’nin temel amaçları doğrultusunda yetiştirebilmek, internetin zararlarından kısmen de olsa  korumak için farklı bir seçenek olarak eğitim içerikli bir site kurmalıdır.

Öğrencilerin bile sitesi varken, öğretmenin sitesinin olmaması yadırganacak bir durum gibi görünmektedir.

Alan adı (domain) ve sunucu (hosting) fiyatları artık çok ucuzladı: Yıllık 20 ile 50 YTL arası bir ücretle site sahibi olabilirsiniz. Com, net biz,de, cc, info, org, my, us, name …  uzantılı alan adları almak çok kolaydır. Ücretsiz hazır web şablonlarını bulmak da çok kolaydır.

Ücretsiz blog açmak da mümkün.

Milli Eğitim Bakanlığı ya da İl Milli Eğitim Müdürlükleri bu konuda bir çalışma yapabilir. Destekçiler (sponsor) bulunabilir.

Okullar kendi siteleri içinde her öğretmene ayrı blog sayfası ayırabilir. Bunların dışında bedava-sitem.com, tr.wix.com, blogger.com gibi bir site açılabilir.Bir vefa borcu olarak Bedava-Sitem.com’u örnek olarak anlatmaya çalışalım.

Bir vefa borcu olarak Bedava-Sitem.com’u örnek olarak anlatmaya çalışalım. 

Bedava-sitem.com’da almak istediğiniz site adını yazıyorsunuz ve bu alan adı sizin oluyor. Bu kadar basit. Elbette daha önce, bir başkası bu adla  tr.gg  uzantılı site açmamışsa. Daha sonra hazır tasarımlardan birini seçiyorsunuz ve içeriği doldurmaya başlıyorsunuz. Worddeki dosyalarınızı kopyala-yapıştır ile yükleyebilirsiniz. Sitenin forum bölümünde sitenizle ilgili sorunlara cevap bulabilir, bilemediğiniz, merak ettiğiniz konuları öğrenebilirsiniz.

Şu an bulunduğunuz www.Harikaegitimprojeleri.tr.gg sitesi, bu şekilde oluşturulmuştur.

Çalışmanıza bağlı olmak kaydıyla, ortalama 5 günde siteniz yayına hazır. Bu kadar kolay bir iş. 
 
3 dakika içinde kendi websiteni kur:

  • bu servis bedavadır!
  • kullanması çocuk oyuncağı – hiç programlama bilgisi gerektirmez!
  • profesyonel tasarımlar seçmeye hazır
  • kendine ait kısa siteninadi.tr.gg gibi bir domainin olur
  • Ziyaretçi defteri, Ziyaretçi sayacı, Anket fonksiyonu, ve daha birçok ilginç ekstralar. –    herşey  bedava

3 dakika içinde kendi 

websiteni kur:

İstediğin adres:    www.  ……………………………. .tr.gg                                                                                      Websitenin başlığı: ………………………………………………….   E-mail adresin: …………………….@………………………..   E-mail adresini tekrarala: …………………….@………………………..   İstediğin şifre: ………………………………………………….   Yaşın: ………………………………………………….   Ülken: ………………………………………………….   Sözleşme okundu ve kabul edildi              Kaydı Yolla İletişim © 2007 Homepage Baukasten GmbH                                                          www.bedava-sitem.com

 http://www.harikaegitimprojeleri.tr.gg

Efkan Doğan ProjesiBirkaç Site:

www.mehtapkilic.tr.gg

www.yordamca.net

www.erdemali.com

www.bindalli.sistum.com

www.canlarim12345.sitemynet

www.efgan.net

kumrugulbag.azbuz.com/ 

www.miniminibirlerim.tr.gg

www.merdivendekiadimlar.tr.gg