sınıfına sahip çık, projesi, etkinlik

sınıfına sahip çık, projesi, etkinlik

Sınıfına Sahip Çık Sandıklı Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Örnek Bir Çalışma

Öğrenciler sınıflarını boyayarak başladıkları çalışmalarına sınıf pencerelerinin bakımı, temizliği, tül perde ve güneşliklerin yaptırılması ve asılması, kornişlerin yenilenmesi; klasik flüoresan lambaların yerine ekonomik ampullerin takılması; ayna, duvar saati, bordürler ve çiçeklerle süslenmesi ile devam ettiler.

Yapılan tüm çalışmalarda öğrenci velileri de aktif olarak destekte bulundular. Böylece öğrenci-veli-çevre-okul dayanışmasının en güzel örneğini gerçekleştirmiş oldular. Öğrenciler son olarak sınıflarına bilgisayar, projeksiyon cihazı ve perdesi de ekleyebilmek için harekete geçtiler. Ancak ellerinde yeterli maddi imkânlar bulunmadığından okulda yemekli bir kermes düzenleyerek diğer sınıflardaki arkadaşlarından ve öğretmenlerinden de maddi destek sağladılar. Bu sayede ihtiyaç duydukları desteğin büyük bir kısmını elde etmeyi başardılar. Sandıklı Kaymakamı Samet ERCOŞKUN da öğrencilerin bu çalışmalarına destek vermek amacıyla 20 Mart Cuma günü okula yaptıkları ziyarette sınıfı kurdele keserek açtılar. Kaymakam Samet ERCOŞKUN, öğrencilerden yaptıkları çalışmaları dinledikten sonra Okul Müdürü Ahmet ÖZBAYRAM’a “Öğrencilerimiz ellerinden geleni en güzel biçimde yapmışlar, bundan sonra bize düşen, eksik kalan ihtiyaçlarının karşılanmasıdır” diyerek ihtiyaçların eksik kalan kısmının tamamlanacağı sözünü verdi. Açılışa Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ufuk TAŞBAŞ’da katıldı. Ufuk TAŞBAŞ, öğrencileri yaptıkları çalışmadan ötürü kutladı. Aynı gün Kaymakam Samet ERCOŞKUN’un davetlisi olarak okula bir ziyaret gerçekleştiren şair-yazar Mehmet Nuri PARMAKSIZ, İsmet Bora BİNATLI, Vedat FİDANBOY ve Murat DUMAN da açılışa katıldı.

10/FEN/A sınıfı öğrencilerinden Hüseyin KOZAN, Sibel TÜRKOĞLU, Serpil ÖZTÜRK ve Kürşat TÜRKER yaptıkları projenin amacını ve sonuçlarını şöyle anlattılar: “Bizler okuduğumuz sınıfın hem estetik hem de teknolojik bakımdan daha güzel hale getirilebileceğini düşündük. Bu amaçla Sınıfına Sahip Çık sloganıyla bir çalışma başlattık. Öncelikle bizler neler yapabiliriz diye tartışıp ihtiyaçlarımızı ve yapılabilecekleri belirledik. Daha sonra diğer 12 arkadaşımız ile birlikte bütün velilerimizi ve çevremizdeki tüm tanıdıklarımızı bu projemize destek vermeye çağırdık. Bu vesileyle hem tüm velilerimizin okulla daha yakından ilgilenmelerini hem de sınıfımızı yeniden düzenleyerek istediğimiz şekle dönüştürmeyi başardık. Her şeyi devletten beklemek yerine bizler de bir şeyler yapabiliriz. Bu düşüncenin tüm okullardaki öğrenci arkadaşlarımıza ve onların velilerine anlatılması gerektiğine inandık. Çalışmalarımızı yaparken Okul Müdürümüz Ahmet ÖZBAYRAM’dan, Biyoloji öğretmenimiz Turan AKBULUT’tan ve diğer öğretmenlerimiz ile öğrenci arkadaşlarımızdan hem maddi hem manevi çok büyük destek gördük. Sayın Kaymakamımızın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de bu çalışmamızı desteklemesi bizleri çok mutlu etti. En büyük arzumuz bu çalışmamızın tüm okullara örnek olmasıdır.”

sandiklianadolulisesi.k12.tr

Örnek Davranışlar…       Yazar Duran AÇIKGÖZ 2008
Okuluna, sınıfına sahip çık kampanyası kapsamında, 2007-2008 Öğretim yılında, öğretmenlerimizin önderlikleri ve öğrencilerimizin örnek davranış göstererek yaptıkları katkıları… Okuluna, Sınıfına Sahip Çık Kampanyası Kapsamında, Öğretmen ve Öğrencilerimizin Örnek Faaliyetleri:
1- A.T.L. 9 ve A.T.L. 10 sınıfı öğrencilerimiz, Coğrafya öğretmeni Birgül Aslantaş ve İngilice öğretmeni Özlem Sarkmaz önderliğinde, Kasım 2007 tarihinde, sınıflarının boya-badanasını yapmışlardır. Bu örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutluyoruz.
2- Okulumuzun tüm Bilgisayar öğrencileri, Kasım 2007 tarihinde, aralarında para toplayarak, kendi labaratuarlarına 2 adet kılima taktırmış ve örnek bir davranış sergilemişlerdir. İlgili bölüm öğretmenleri; Murat Kert (B.Şefi), Erdal Kuzu (A.Şefi), Ş.Deniz Nizamoğlu, Huriye Geçer, Erkan Altınkaya önderliğinde yapmış oldukları bu örnek davranıştan dolayı kendilerini kutluyoruz.
3- T.L 11. E sınıfı öğrencilerimiz,Ocak 2008 tarihinde, Biyoloji Öğretmeni Hacı Erkek önderliğinde, T.L 10. E sınıfı öğrencilerimiz ise, Matematik Öğretmeni Yurdagül Anlar önderliğinde sınıflarının boya badanasını yaptırmışlar ve pencere perdelerini taktırmışlardır. teşekkür ediyor ve kendilerini kutluyoruz.
4- 10. F sınıfı öğrencilerimiz,13.03 2008 tarihinde, Elektrik Bölümü Öğretmeni Abdullah Avcıoğlu önderliğinde, sınıflarının (30nolu elektrik girişindeki sınıfın) boya badanasını yaptırmışlar ve pencerelerine korniş taktırarak perdelerini taktırmışlardır. teşekkür ediyor ve bu örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutluyoruz.
5- 11.E Sınıfı öğrencileri, Blm.Şefi M.Debreli ve Atl. Şefi Osman Biler’in önderliğinde bölümlerinin 3 nolu atelyesinin boyama işlemini kendi imkanları ile gerçekleştirmişlerdir. Teşekkür ediyor ve bu örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutluyoruz.
Duran AÇIKGÖZ
iskenderuneml.k12.tr
sınıfına sahip çık, projesi, etkinlik
sınıfına sahip çık, projesi, etkinlik