öğrenci duvar resimleri

öğrenci duvar resimleri

Öğrenci Duvar Resimleri Sergisi  Amasya Serdar Zeren İ.Ö.O.
Çocuk Dostu Öğrenme Ortamları Projesi kapsamında oluşturulan bir ekip tarafından çalışmaların yürütüldüğü Amasya Serdar Zeren İ.Ö.O. öğrencileri sabah uyandıklarında okula gitmek için can atıyor!!

Okul Müdürü ve Projenin yürütücüsü Faik Aktaş, boyama çalışmalarına ekip öğretmenlerinin nezaretinde tüm sınıfların katıldığını belirtti. Projenin uygulama aşamasını Aktaş: “Öncelikle okul binasının resimlendirebileceği ve renklendirebileceği alanları belirledi. Bu alanların Okul Sakinlerine hitap edecek hangi figür ve resimlerle doldurulacağı yönünde değerlendirmeler yapıldı. Özellikle öğrencilerin katılımları ile yapılacak resimlerin öğrencilerde, daha fazla sahiplenme isteği yaratacağı düşünüldü. Yapılan değerlendirmeler ve eskiz çalışmaları proje ekibine sunulduğunda ortak görüşlerle beraber hedefler belirlendi.” şeklinde açıkladı.

Çizgi film kahramanları ile dolu okul koridorlarında gezen öğrencilerin duygularına tercüman olan 4. sınıf öğrencilerinden Şeyma BİÇER : “Her sabah erken uyanıp okuluma gitmek için can atıyorum. Okulun içine girince sanki çizgi filmin içine giriyorum. Çok mutlu oluyorum. Bu mutluluğumuzu öğretmenlerimize, ağabeylerimize, akrabalarımıza borçluyuz. Bütün okulların bizim okullarımız gibi duvarlarında çizgi film kahramanları olmasını istiyorum. Herkes bu sevinci yaşasın istiyorum. Okuluma girince bütün mutlulukları yaşıyorum. Canım okulum benim… Sevgi, sokağımız var, hayal sokağımız var,sanat sokağımız var. Hepsinin içerisine girdiğimde değişik bir duygu kaplar içimi.” şeklinde  okulu hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

 Okul Peyzajı ve Çevre Düzenlemesi Projesi olarak isimlendirilen uygulamaya sorumlu öğretmenler, Mustafa Kemal COŞKUN, Müşerref DUTKAN ve Davut YÜCEL katıldı.

Tüm öğrencilerin belirli zaman aralıklarıyla iştirak ettiği resim çalışmalarında ağırlıklı olarak 7. sınıf öğrencilerinden İlker KIZILAY, Özgenur KANDEMİR, Ali Hüseyin KİRLİBAL, 8. sınıf öğrencilerinden ise Elif ŞAHİN, Niyazi DEMİRTAŞ, Oğuzhan ÇINAR rol aldılar.

“Çocuk Dostu Öğrenme Ortamı” Projesi kapsamında Serdar Zeren İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan Okul Peyzajı ve Çevre Düzenleme Ekibi Proje Çalışma Planını incelemek  için TIKLAYINIZ…
 Alıntı: iogm.meb.gov.tr          

Kadıköy Göztepe İlköğretim Okulu

Türkiye’nin birçok yerinde ilköğretim okullarında ve liselerde öğrencilerimiz değerli öğretmenlerinin denetiminde ve önderliğinde harika duvar resimleri üretiyorlar, özellikle okulların bahçe duvarlarında gerçekleştirilen bu uygulamalar ile Sevgili Öğrencilerimiz yeteneklerini, bilgi ve deneyim ile birleştirdiklerinde ne kadar güzel çalışmalar yapabileceklerini kanıtlıyorlar.

Bu çalışmalar, İstanbul Kadıköy Göztepe İlköğretim Okulu 
öğrencilerine ait…..


wowturkey
öğrenci duvar resimleri

************************************************************


Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi