gönüllü, ders, tanıtıcılığı, tanıtımı, liderliği, projesi

gönüllü, ders, tanıtıcılığı, tanıtımı, liderliği, projesi

Gönüllü Ders Liderliği
Gümüşhane MEB Projeleri


GÖNÜLLÜ DERS LİDERLİĞİ PROJESİ


Durum: Öğrenciler bazı derslerin birbiriyle ilişkisini ya da aynı dersin benzer konuları arasındaki bağı yeterli düzeyde kuramazlar.Çözüm: Bunun için o sınıftaki öğrencilerden ya da başka öğrencilerden sevdikleri dersin reklamını yapacak, ruhunu yaşatacak ve taraftarlarını toplayarak o derse yeni bir kimlik katacak çalışmalar özendirilmelidir. (matematik topluluğu, okulun gönüllü matematik lideri…)ÖĞRENCİ İSTEK VE DÜŞÜNCENİN DİKKATE ALINMASI PROJESİ:

Öğrenci Müdür, Müdür Öğrenci Projesi

Öğrencilerin sadece %27,16 sı isteklerinin dikkate alındığını belirtmiş. Bunun için öğrenci temsilcisi seçilmeli ve işler kılınmalı. Müdür öğrenci projesi, ile okul idaresine ulaşamayan öğrencilerin istek ve düşüncelerini bu müdür öğrenciye iletmesi ile işlerlik kazanması.

İSTEK VE DÜŞÜNCENİN DİKKATE ALINMASI: Öğrencilerin sadece %27,16’sı isteklerinin dikkate alındığını belirtmiş. Bunun için öğrenci temsilcisi seçilmeli ve işler kılınmalı. Müdür öğrenci projesi ile okul idaresine ulaşamayan öğrencilerin istek ve düşüncelerini bu müdür öğrenciye iletmesi ile işlerlik kazanmasıÜST ÖĞRENCİLERİN ALT SINIFLARA DERS ANLATMASI PROJESİ:

Okullarda son dersten sonra haftada üç gün ve her gün tespit edilen konularda üst sınıf öğrencileri alt sınıflara birebir ders anlatmaları konusunda proje.

gumushane.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_10/24042210_okulgelmprojeler.pdf

Gönüllü Kütüphaneci
Gördüklerim, Çektiklerim 
Gülen Gözler
Gülümseyen Öğretmen
Günün Sorusu
Günün Sözü Uygulaması
Hadi Gali Gel de Beraber Okuyalım
Her İnsan Değerlidir Projesi
Hoşgörü Serüveni
İyilik Kutusu Projesi