sömürge-kafalı-vatandaşlar-şeffaf

sömürge-kafalı-vatandaşlar-şeffaf

Ülkemizdeki bazı parti, örgüt ve kişilerin daima Amerika, Almanya, İngiltere, Yunanistan ve İsrail’le aynı çizgide buluşması dikkatinizi çekiyor mu? Sürekli bunlarla aynı şeyleri söylüyorlar.

Ülkemizde yapılmak istenen herhangi bir icraat hakkında Amerika, İngiltere, Almanya, Yunanistan ve İsrail’in karşı çıktığı bir konuda bakıyorsun hemen PKK, FETÖ, CHP, FOX TV ve İyi Parti de karşı çıkmış.

Amerika, İngiltere, İsrail, Almanya vb.nin onayladığı, yapılmasını istediği bir konu olduğunda PKK, FETÖ, CHP, SP ve İP de onaylıyor, onların yapılmasını istediği şeyin propagandasını yapıyorlar.

Türkiyenin Otomobili, nükleer santral, Suriye ve Libya konularını düşününüz …

Atak Helikopteri, Füzeler, Fatih Sultan Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Sabiha Gökçen Hava Limanı, İstanbul Hava Limanı, Kanal İstanbul, İHA/SİHA, Nükleer Santral ve Kanal İstanbul gibi nice projelere kimler karşı çıkmış bir düşününüz.

Amerika,
Almanya,
İsrail,
Ermenistan,
İngiltere,
Yunanistan
ve
CHP,
İyi Parti,
FETÖ,
DAEŞ,
PKK,
FOX, HALK TV, CNN TÜRK, HABER TÜRK … karşı çıkmış.

Bu tablo size bir şey ifade ediyor mu? Bunlar nasıl oluyor da daima aynı şeyleri söylüyor?

Yoksa Amerika, İngiltere, İsrail, Yunanistan ve Almanya’yı etkileyecek seviyede partilerimiz, medya ve diğer örgütlerimiz mi var???

PKK bir Kürt örgütü mü?

FETÖ dini bir örgüt mü?

CHP ve İyi Parti hangi ülkelerin partileri?

Amerika, Almanya, İsrail vb. ülkemizde CİA, BND, MOSSAD ismiyle değil de başka isimlerle çalışıyor olabilir mi?

Mesela parti, medya veya örgüt görünümünde çalışmalar yapabilir mi?

Türkçe yayın yapan televizyon kanalları var mı, sosyal medyada Türkçe yazan, Türk ve Müslüman görünümlü kalemşörleri olabilir mi?

Fox TV Amerikan Yahudilerinin kanalıdır. CNN Türk aynı şekilde Türkçe yayın yapan bir Amerikan kanalıdır.

Tamamı Türkçe konuşuyor. Birçoğu Müslüman olduğunu söylüyor. Hatta içlerinden önemli bir kısmının babaları hacı-hocaymış, nineleri başörtülü olanlar varmış.

Bize benziyorlar ama bizden değiller. Taşeron kişilikler.

Ajan nedir, ajan nasıl çalışır?

Evanjelist Hristiyan, Mason, Sabetayist ve Siyonist Yahudi ne demek bilir misiniz?

5. kol faaliyetlerinin neler olduğunu bilirsiniz herhalde. Emperyalizmi duymuş olmalısınız.

TC kimlikli Ermeni, Rum ve Yahudiler televizyonda ve sosyal medyada Türkçe paylaşımlarında Atatürkçü ve vatansever maskesiyle cirit atıyorlar.

Üst kesimde böyleyken, alt kesimde bunları izleyen sıradan kişilerde bu durumun yansımaları ne şekildedir? Kendilerini vatansever ve müslüman sayan insanlar ne söylerler, nasıl yaşarlar?

Tarihine, dinine yabancı, devletine , milletine güveni olmayan, aşağılık kompleksi ve öğrenilmiş çaresizlik içinde yaşayan insanların beyinleri yandaş sömürge medyası tarafından her gün kara propagandaya maruz kalmakta.

Self-oryantalizm ve self-İslamofobi bunun adı.

Hristiyan kültürünü medeniyet sananlar az değil.

sömürge medya papa hristiyan karikatür
Misvak

Gizli öğrenmeye maruz kalmış bir toplumuz. Farkında değiliz, uzun yıllar boyunca bize kafir yaşam tarzını iyice benimsetmişler.

Modern sömürgecilikte, yeni emperyalizmde köklü tarihi olan, millet, devlet bilincine sahip toplumların bayrak, ezan, dil gibi değerlerine doğrudan müdahale etmiyorlar insanlar sömürge olduklarını anlamasınlar diye. Etki ajanları devamlı çalışıyor. Sonuçta ücretsiz olarak ya da 1 Dolar için çalışan gönüllü propagandacılar oluşturuyorlar.

Askerî güç olarak işgal etmiyorlar ama zihinsel işgal sözkonusu.

“Haçlıların en büyük zaferi tarih ve ders kitaplarımızdır.” diyordu merhum Cemil Meriç.

Mesela 621 yıllık devleti yıkan İngilizlere hayran, PKK ve FETÖ’yü besleyen büyüten Amerika’ya hayran, Osmanlıya düşman yaklaşık 20 milyonluk bir kitle var. Evet, işte sen de böyle biriysen bil ki İngiliz sömürge vatandaşısın, Amerika’nın gönüllü ajanısın. Varacağın nokta: “Haçlıların ülkenizi işgal etmesi tehlikeli değildir.”

Kör bir şekilde Avrupa-Amerika hayranı kişilerin içimizden biriymiş edasıyla söylediklerini ciddiye almıyorum artık.

Self-oryantalizm ve self-İslamofobi, sömürge kafalılar, sömürge kafalar

Efgan Doğan – Aralık 2019