askıda-meyve-projesi-askıda meyva, uygulaması
askıda meyve projesi

ASKIDA KANTİN’ SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN MEYVE YEMELİSİN.

Bu projemizde sınıf öğretmeninizden alacağınız haftalık fişler ile sağlıklı beslenecek aynı zamanda bir arkadaşınıza meyve ısmarlayacaksınız.

Düzce, Merkez, Fatih İlkokulu

askıda  meyve, projesi

Kantin Uygulaması

DÜZCE’de Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından okul kantininde “Askıda Meyve” projesi başlatıldı.

askıda  meyve, projesi

DÜZCE’de Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından okul kantininde “Askıda Meyve” projesi başlatıldı. Proje ile veliler ücret karşılığında haftalık fiş alarak her günün tarihine göre fişleri öğrencilerine veriyorlar. Öğrenciler ise bu fişlerle haftanın her gününe özel bir meyve ve sandviçin olduğu menüyü kantinden alabiliyorlar. Ayrıca veliler, okulda öğrenim gören ancak durumu olmayan öğrenciler içinde fiş alarak destek oluyorlar. Askıda kantin uygulamasıyla veliler çocuklarının meyve yemesini sağlarken, aynı zamanda doğru beslenmelerini sağlıyorlar.

Proje sayesinde öğrencilerin sağlıklı beslendiğini söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Nuran Kaya Durdu, “Projemizin adı “Sağlıklı yarınlar için meyve yemelisin askıda kantin projesi.” Projemizin temel iki amacı var. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmelerini sağlamak, meyve yemelerini teşvik etmek. Diğeri ise kantin ihtiyacı olan alışveriş yapamayan öğrencilerimizin de beslenmelerine katkı sağlamak. Haftalık olarak her günün menüsü farklı olmak üzere bir mevsimsel meyve ve yanında bir sandviç hazırladık. Velilerimiz ücret karşılığında bu haftalık fişleri alarak tarihlerine uygun olarak, her gün harçlık yerine öğrencilerine bu fişleri veriyorlar. Bu fişler para yerine geçmiyor. Dolayısı ile öğrenciler okula gelirken zararlı yiyeceklerden almamış oluyorlar. Kantincimiz bu fişler karşılığında o gün sadece meyve ve soğuk sandviç vermek zorunda. Bu şekilde her velimiz çocuğunun okulda ne yediğinden emin oluyor. Ayrıca velilerimiz kendi çocuklarının yanı sıra ihtiyaç sahibi çocuklar için de fiş alarak beslenmelerine katkı sağlamış oluyorlar. Bu proje sayesinde hem çocuklarımız her gün en az bir meyve yemiş oluyor hem de etrafımızda bulunan ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmuş oluyoruz. Bugünün menüsü elma ve sandviçti. Şu anda projemiz çok iyi gidiyor. Veliler çocuklarının ne yediğinde emin oldukları için ilgi gösteriyorlar. Velilerimizi daha çok destek olmaya çağırıyoruz” dedi.

askıda  meyva, projesi

Askıda kantin uygulaması ile meyve alan öğrenciler uygulamadan memnun olduklarını dile getirerek “Meyveyi çok seviyoruz. Askıda kantin uygulamasını çok seviyoruz. Meyve yemek bize sağlık ve vitamin kazandırıyor” dediler.

sonnokta.at

Askıda meyve projesi, paylaşımcı manav projesi
Askıda meyve projesi, paylaşımcı manav projesi, taceddin veli imam hatip lisesi, kocasinan, kayseri, eğitim projeleri

TACEDDİN VELİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ / KOCASİNAN / KAYSERİ ARALIK 2019

ASKIDA MEYVE PROJESİ

PAYLAŞIM MANAVI PROJESİ

PAYLAŞIMCI MANAV PROJESİ

HEDİYELEŞMEK SÜNNETTİR.

HEDİYE ETMEK İSTEDİĞİNİZ MEYVEYİ BURAYA BIRAKINIZ.

İSTEDİĞİNİZ MEYVEYİ ALIP YİYEBİLİRSİNİZ. BEDAVA.
AFİYET OLSUN.

ÜCRETSİZDİR

HAYIR SAHİBİNDEN ALLAH RAZI OLSUN.

Askıda Kantin
Askıda Kitap
Askıda Kırtasiye
Güven Manavı
İtimat Bakkaliyesi