İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nöbetçi Öğrenci Talimatnamesi

DANIŞMA TALİMATI

NÖBETÇİ ÖĞRENCİNİN GÖREVLERİ

1.   Nöbetçi öğrenci , okulumuza gelen tüm ziyaretçilere “ Hoşgeldiniz “  der, kaydını yapar , kimlik kartını alır ve iyaretçi kartının takılmasını rica eder. İdareyle görüşecekse yönlendirir. Öğretmen ve öğrenci ile görüşecekse kantin salonunda beklemeye alır , anons için santraldan yardım ister.

2.   Her iki öğrenci ders saatlerinde danışmada bulunurlar.

3.   Ders esnasında nöbetçilerden sadece bir tanesi idareci ve nöbetçi öğretmenin verdiği görevlere gider. ( Aynı anda ikisi asla danışmayı terketmez. )

4.     Teneffüs zili çaldığında öğrencilerden biri ( kantin ) öğrenci girişini açar  ve teneffüs sona erene kadar orada bekler , öğrenci , öğretmen ve görevli haricinde kimsenin girmesine izin vermez. Ziyaretçileri ana kapıya yönlendirir. İçeri giriş zili çalınca öğrencileri içeri aldıktan sonra kapıyı tekrar kilitler  danışmaya döner. Güneşli havalarda öğrenci girişi sürekli açık kalır ve iki öğrenciden biri ders ve teneffüs esnasında öğernci girişine yönelen ziyaretçileri ana girişe sevkeder.

5.    Teneffüs esnasında nöbetçi öğrenciler kimseden görev almaz. Kendisine verilen görevi teneffüs sonrası yapabileceğini nazik bir şekilde ifade eder.

6.     Nöbetçi öğrenci sadece sınavı varsa ve idareden izin almak kaydıyla derse girebilir.

7.     Nöbetçi öğrenci okul kıyafetinde olmalı , elbiseler temiz , düzgün , ütülü , ayakkabılar boyalı , saçlar taralı ve bakımlı olmalı.

10.09.2000

……….. …….. Lisesi Müdürü

Kaynak

  HÜSNÜ KİŞİOĞLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ   MÜRACAAT ODASI (OKUL GİRİŞ KAPISI ) NÖBETÇİ ÖĞRENCİ GÖREV VE SORUMLULUK TALİMATI  

1-     Nöbetçi öğrenci sabah saat 08.15’te ,öğleyin 13.15’te hazır bulunur,son dersten 15 dakika sonra görev sona erer.

2-     Nöbet görevine başlarken ve ayrılırken Müdür Yardımcısına haber verir.

3-     Nöbet günündeki yazılı imtihanlara, Müdür Yardımcısına bilgi vermek suretiyle girecektir.Diğer zamanlarda görevini aksatmayacaktır.

4-     Okula gelen misafirleri, ziyaretçileri,velileri güler yüzle ve nazik şekilde karşılayacak ve gereken kolaylığı gösterecektir.

5-     Nöbetçi öğrenci nöbet kolluğunu devamlı takacaktır.

6-     Hiçbir  öğrenci kesinlikle  misafir karşılama bölgesinde tutulmayacaktır.

7-     Okula  gelen ziyaretçiler ziyaretçi kayıt defterine usulüne uygun kayıt edilir ve ilgili birime gönderilir.

8-     Mesai saatleri içinde öğrencilerin Öğretmen ve misafir giriş kapısından çıkmalarına izin vermeyecektir.

9-     Vasıta ile gelenler olduğunda demir kapının açılması ve gerektiğinde kapanması anında sağlanacaktır.

10-   Ziyaretçilerin öğrenciler ile görüşmeleri ziyaretçi yerinde olması sağlanacaktır.

11-   Nöbetçi öğrenci sabah ve öğleyin geldiğinde nöbet bölgesi, kantin çevresi, okulun giriş kapısı vs. yerlerin temizliğini kontrol eder varsa   çöpleri döker,yapılması zorunlu daha büyük temizlik varsa nöbetçi öğretmen ya da ilgili Müdür Yardımcısına haber verir. 12-   Öğrencilerle görüşmek isteyen misafir yada velilerin istekleri ile ilgili Müdür Yardımcısına haber verilmek suretiyle gerçekleştirir.

13-   Nöbetçi günün nöbet raporunu yazıp,imzalayıp durumu ilgili Müdür Yardımcısına bildirmek suretiyle nöbeti teslim edecektir.

14-   Ziyaretçi ve görevli olmayan okul içine alınmayacaktır.

15-   Okul kapısı önünde öğrencilerin başkaları ile gereksiz görüşmeleri önlenecektir.

16-   Olağanüstü durumlarda bahçe nöbetçi Öğretmenine ve Müdür Yardımcısına derhal haber verilecektir.

17-      Teneffüslerde , giriş ve çıkışlarda nöbet bölgesinde Öğrenci birikmelerine engel olur.

  Hüsnü Kişioğlu Lisesi

Nöbetçi Öğrencilerin Görevleri 1-Günlük nöbet ögretmenlerini tanımak. Nöbete zamanında başlamak yaka kartı/kolluk takmak.

2-Nöbet yeri girişteki müracaat odası olup, okula giriş ve çıkışları kontrol etmek. 3-Ziyaretçi defterlerini ve ziyaretçi kartlarını kontrol altına alıp, dikkatli takip etmek.

4-Ziyaretçilerle insanlığa yaraşır şekilde ilgilenmek.

5-Tuvaleti gözlemek ve olumsuzlukları nöbetçi öğretmene bildirmek.

6-Ansızınn olabilecek önemli olaylarda durumu nöbetçi öğretmenlere bildirmek. 7-Kılık ve kıyafetine dikkat etmek.

8-Nöbet yerini izinsiz ve habersiz terk etmemek.

9-Diğer nöbetçilerle ve hizmetlilerle uyumlu çalışmak.

10-Teneffüsler haricinde öğrenci giriş kapısını kapalı tutarak içeri öğrenci almamak.   11-Okul idaresinin verecegi diger görevleri yerine getirmek.    

Yatakhane Nöbetçi Öğrencilerinin Görevleri:

1-Nöbet sabahı erken kalkarak belirtilen sürede arkadaslarını kaldırmak. 2-Yatakların tertip ve düzenini kontrol etmek. Gerekli uyarıları yapmak. 3-Pencereleri açarak odaları havalandırmak. 4-Yatakhanede gürültü yapanlara ve her türlü yiyecek getirenlere müdahale etmek. 5-Yatakhanede olması gereken eşyalardan başkasını bırakmamak. 6-Yatakhanenin temizliğini kontrol etmek, konu hakkında nöbetçi öğretmene veya müdür yardımcısına bilgi vermek. 7-Üzeri açılan, battaniyesi düsen arkadaşlarının üzerini örtmek, horlayanları uyarmak. En son kendisi uyumak. 8-Yatakhanenin temizliği bittikten sonra anahtarlarını alıp nöbet yerinde beklemek. 9-Önemli durumların dışında belirtilen süre dışında yatakhaneyi açmamak. Anahtarları nöbetçi arkadaşına teslim etmek. 10-Arkadaşlarını sabah belirtilen saatte kaldırmak.  

Sayfalar: 1 2

Mission News Theme by Compete Themes.