güven kantini projesi, güven kantini projesi, kantincisiz kantin projesi, Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan, Kayseri

güven kantini projesi, kantincisiz kantin projesi, Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan, Kayseri

Güven Kantini Projesi
Güven Kantini Projesi, Kantincisiz Kantin Projesi, Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan, Kayseri
güven kantini projesi 2
Güven Kantini Projesi 3
kantincisiz kantin projesi
kantincisiz kantin projesi
kendin al kendin öde kantini projesi
kantincisiz kantin projesi, Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan, Kayseri
Güven Kantini Projesi, Kantincisiz Kantin Projesi, Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocasinan, Kayseri

Bu kantinde ‘kantinci’ yok

Aksaray’daki Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, kantincisi olmayan kantinden alışveriş yapıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan Bilim ve Sanat Merkezi’nde ‘Kantincisiz Kantin Projesi’ hayata geçirildi. Merkezde eğitim gören üstün zekalı 4. ve 7. sınıf öğrencileri, kantincisi olmayan kantinden alışveriş yapıyor ve aldıkları ürünün parasını kutuya bırakıyor.

Söz konusu proje, değerler eğitimi kapsamında öğrencilere duyulan güveni gösteriyor ve bu bağlamda önem taşıyor. Kantincisi olmayan kantinden alışveriş yaparken öğrencilere büyük bir sorumluluk düşüyor.

Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’nde “Kantincisiz Kantin Projesi” hayata geçirildi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesindeki Bilim Sanat Merkezi’nde eğitim gören üstün zekalı 4. ve 7. sınıf öğrencileri, kantincisi olmayan kantinden alışveriş yaparak, aldıkları ürünlerin parasını kutuya bırakıyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, “Kantincisiz Kantin Projesi”nin açılışında yaptığı konuşmada, bugüne kadar yaptıkları projelerden çok daha farklı bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Projenin uygulanmasında asıl emeğin öğrencilerde olduğunu ifade eden Deneri, “Bu proje onların sayesinde gerçekleşti. Proje, değerler eğitimi kapsamında öğrencilerimize duyduğumuz sonsuz güvenin bir göstergesidir. Uygulamalı bir çalışma olduğu için daha da anlamlı. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kantincisi olmayan bir kantinden alışveriş yaparken öğrencilere çok fazla sorumluluk düştüğüne dikkati çeken Deneri, projenin hayırlı olmasını diledi.

Projeyi çok beğendiğini belirten öğrencilerden Elif Düver ise “Kantinci bizi bekletiyordu. Ne istediğimizi söyleyene kadar ders başlıyordu. Bu yüzden proje çok güzel. Ayrıca, öğretmenlerin bizlere olan güveninin bir göstergesi” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

buyuyenturkiye.com

YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİYLE “KANTİNCİSİZ KANTİN” ETKİNLİĞİ BAŞLADI

KANTİNCİSİZ KANTİN PROJESİ OKULLARIMIZDA SATIŞA BAŞLADI Yenişehir Kaymakamı ve Belediye başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla hayata geçirilen Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi hız kesmeden devam ediyor.

kantincisiz kantin projesi 2

 

Yenişehir Değerler Eğitimi projesi içinde en önemsediği etkinliklerden biri olduğunu belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal, “Bizim insani vasıflarımızı ön plana çıkarmamız gerekli. Hem uluslararası sorunların çözümünde hem de memleketimizdeki sorunların çözümünde çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu nedenle Değerler Eğitimi Projemizi başlattık. Çocuklarımıza başında birisi olmadan bir malı alırken, parasını öderken yüce Rabbimizin insanları gözetlediğinin farkında olarak, o melekeyi kazandırmak amaçlı bu çalışmayı başlattık.” dedi.

Kantincisiz kantin projemiz okullarda satışa başladı. Okul kantininde öğrenciler kantinci olmadan diledikleri gibi alışveriş yapıyorlar. Alışverişlerini tamamlayan öğrenciler kantinde bulunan para kasasına ücretlerini kendileri bırakıyor ve para üstlerini kendileri alıyor.

“Değerlerimizle Mutluyuz”

Kantincinin olmadığı kantinde ilginç ve duygu dolu olaylar yaşanıyor.

Harçlığı olmayan öğrencinin istediği ürünü alıp CANIM KEK ÇEKTİ, SÖZ VERİYORUM Kİ YARIN PARASINI GETİRECEĞİM, notları ile bizlere hem ders veriyor hem de duygulandırıyor.

27-03-2018

27-03-201827-03-201827-03-2018

Yenişehir/DİYARBAKIR

kantincisiz kantin projesi

yenisehir21.meb.gov.tr