dedemden ninemden masallar, projesi, okulda masal anlatma, projesi

DEDEMDEN NİNEMDEN MASALLAR
Veysel Aykaz, Lütfi Banat İlkokulu, Beşiktaş
Bu proje, öğrencilere kitap okumaya yönelik olumlu tutum kazandırmak amacıyla tasarlandı ve uygulandı. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerin dedeleri ve nineleri ile iletişime geçilerek onlardan öğrencilere masal anlatmaları istendi. Okula gelen dede ve nineler öğrencilere masal anlattılar. Böylelikle unutulmaya yüz tutan masal anlatma geleneğimizi yaşatırken öğrenciler de kitaplara yönlendirildi.
Öğrenciler etkinliklerden büyük keyif aldı. Anlatılacak masallar seçildikten sonra bir kitapçık hâline getirildi.
Kitapçığın sayfalarında öğrencilerin resim çizmeleri için boş alanlar bırakıldı. Bu kitapçıkta aynı zamanda masal anlatıcılarının da kısa biyografilerine yer verildi. Etkinlik sonunda öğrencilere eski tatlarımızı anımsatmak amacı ile elma şekeri dağıtıldı. Yapılan gözlemler ve velilerden gelen dönütler doğrultusunda öğrencilerin bu etkinlikler sonrasında kitap okumaya karşı daha olumlu tutum geliştirdikleri tespit edildi.
https://lutfibanatilkokulu.meb.k12.tr

dedemden ninemden masallar
dedemden ninemden masallar

´Dedeler Torunlara Masal Anlatıyor´ Projesi

Dedemden Masallar;

Eskiden olduğu gibi şimdi de masallarımızı dede ve ninelerimizden dinliyoruz. Dedeler Torunlara Masal Anlatıyor projesi kapsamında dede ve ninelerimiz öğrencilerimize çeşitli masallar anlattı. Projeye destek verip öğrencilerimize masal anlatan tüm dede ve ninelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Şanlıurfa/Haliliye/Bahçelievler Anaokulu
https://bahcelievleranaokulu63.meb.k12.tr/icerikler/dedeler-torunlara-masal-anlatiyor-projesi