Alternatif Tıp, Bütünsel Tıp

Alternatif Tıp, Bütünsel Tıp

Alternatif Tıp, Bütünsel Tıp Alternatif tıp aslında bütünsel tıptır, koruyucu tıptır.. Hasta olmadan önce yapılacaklara ağırlık verir.
Koruyucu tıp uygulandığında ciddi olarak sağlığımızda iyileşme olur.

tam tıp, bütünsel tıp, alternatif tıp, tıbbı nebevi, alternatif tedavi, yöntemleri

Günümüzdeki yaygın olarak uygulanan tıp hastalıklara odaklanır, yani hasta oluruz, doktora gideriz, doktor hastalığı iyileştirmek için ilaç verir. İyileşiriz ya da iyileşemeyiz. Hasta olur yine doktora gideriz…

Bu sistem ilaç firmalarının, eczanelerin, doktorların, hastanelerin işine gelen bir sistemdir. Hiçbir esnaf müşteri kaybetmek istemez elbet. Burda esnaf doktorlar ve hastane yönetimi, müşteri ise hastalar oluyor, yani biz oluyoruz.
Bundan dolayı doktorların, ilaç firmalarının alternatif tıpa “iyidir, faydalıdır” demelerini beklememek gerekir.

Binlerce yıllık bilgi birikimini yok saymak akıl karı değildir. Alternatif tıp sözünü insanlar sadece bitkiler olarak algılıyor ama bu eksik ve yanlış bir önyargıdır.

Alternatif tıp (bütünsel tıp, koruyucu tıp) meditasyon, biyoenerji, yağlar-aroma terapi, bitkiler, kil terapisi, şifalı sular, değerli taşlarla tedavi, hacamat, sülük tedavisi, ozon tedavisi, madenler, akupunktur, dengeli beslenme, masaj, renkler, müzik

Alternatif tıp (bütünsel tıp, koruyucu tıp) meditasyon, biyoenerji, yağlar-aroma terapi, bitkilerle tedavi (fitoterapi), kil terapisi, şifalı sular, değerli taşlarla tedavi, hacamat, sülük tedavisi, kupa terapi, ozon tedavisi, apiterapi, madenler, akupunktur, dengeli beslenme, masaj, renkler, müzik alanlarından da faydalanır.
Efkan Doğan